BizTalk Server 2010 R2

Biztalk Server 2010 yaklaşık 1.5 yıl kadar önce yayınlanan , endüstride en fazla kullanılan integration ve connectivity sunucularından biridir. Süre olarak tahminen Windows server 8 ‘in yayınlanmasından 6 ay kadar sonra Biztal Server 2010 için R2 sürümü yayınlanacaktır.

R2 ile neler yeni bakmak isterseniz aşağıdaki özelliklere bakabilirsiniz.

Continue reading “BizTalk Server 2010 R2”

CRL Distribution Point Yapılandırması

Biliyorsunuz ki on-premises tarafında (yani yerel ağınızda) sertifika otoritesi kullanmak ve yönetmek public bir otoriteden (verisign gibi) sertifika almaya göre genelde karmaşık görünmektedir. Bende bu karmaşadan bir kuple çekip incelemek ve yazmak istedim. Daha önceki yazılarımda sertifika otoritesi kurulum konfigurasyonu ve çeşitli hizmetlerde kullanılması ile ilgili konuları yazmıştım. Şimdi ise yine sertifika otoritesi ile ilgili olarak örneğin sstp vpn kullanmak isteyen firmalarda kullanıcının bilgisayarları domaine dahil olmadığı için (örneğin evdeki makinesi) alınan revocation checking hatalarını inceleyip hataları gidermeye yönelik bir paylaşımda bulunmak istedim.

Continue reading “CRL Distribution Point Yapılandırması”

Windows Servisleri ile ilgili hatalar…

Merhaba , geçen hafta yaşadığım bir problemi ve çözümünü paylaşmak istiyorum.

Danışmanlık hizmeti verdiğim firmaların birinden problemli bir DHCP server bilgirimi aldım. DHCP server’a konsolundan giriş yaptım. İlk dikkati çeken , taskbar’da saatin kenarındaki üzerinde X işareti olan network bağlantısı idi.

Continue reading “Windows Servisleri ile ilgili hatalar…”