VMTurbo Operations Manager , Application Discovery

Merhaba ,

Ürün ile ilgili daha önce yazdığım yazılarda tanıtım ve yeni versiyonundaki yeniliklerden bahsetmiştim. İnceledikçe günlük işleri kolaylaştıran genel olarak  gözlem ve optimizasyon için gereken administrative effor’u azaltmaya yönelik özelliklerini keşdebileceğiniz bir ürün. Bu yazımda Ürünün sanal sunucularda çalışan application’ları keşfine ve bu application’ların tükettiği kaynakları gözlemlemesi değinmek istedim.

Önceli yazılarımı okumak isteseniz link’leri kullanabilirsiniz.

http://www.aydogmusoglu.com/vmturbo-operations-manager-for-virtual-infrastructure.html  

ve  

http://www.aydogmusoglu.com/vmturbo-operations-manager-v3-2-new-version-released-whats-new.html

Operations Manager’ın application’ları keşfetmesi için yapılandırmalar menüsü aşağıdaki gibi Policy Tab’ı altında konuşlandırılmış.

Continue reading “VMTurbo Operations Manager , Application Discovery”

Exchange Server 2010 Active Sync Device Restriction

Merhaba ,

Exchange Server 2010`un sunduğu active sync sayesinde bildiğimiz üzere Mobile Device’lardan email’lere bakılabilmektedir. Şirket ihtiyaçlarınız doğrultusunda Exchange Server’a active sync ile bağlanabilecek cihazlarda bir kısıtlama getirmek isterseniz aşağıdaki gibi bunu yapmanız mümkün. Her ne kadar enterprise level bir mobile device management çözümü olmasada eldeki imkanlarla istenilen kısıtlama yapılabilmektedir.

Öncelikle Exchange Organizasyonunun varsayılan active sync ayarlarına bir göz atalım.

Continue reading “Exchange Server 2010 Active Sync Device Restriction”

VMTurbo Operations Manager v3.2 , New version Released , What`s New ?

 

Bu ürünle ilgili daha önce ilk bakış ve kurulumu hakkında yazmıştım , öncesinde o yazıma göz atmak isterseniz link’i kullanabilirsiniz. http://www.aydogmusoglu.com/vmturbo-operations-manager-for-virtual-infrastructure.html

Dün ürünün yeni sürümü çıkmış download ettim test etmek için yine izlenimlerimi paylaşmak istedim…

Continue reading “VMTurbo Operations Manager v3.2 , New version Released , What`s New ?”

VMTurbo , Operations Manager for Virtual Infrastructure

 

Bugünlerde incelediğim bir ürün ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. VMTurbo Operations Manager , sahip olduğunuz virtual infrastructor’ın (hyper-v , esxi , xen ) yönetimini basitleştiren , sunucularınızın utilizasyonu arttıran ve cloud mimarisi ile de çalışabilen , virtual infrastructure’ınız için yapabildiği otomatik yada manuel operasyonlarla optimizasyon sağlayan başarılı bir ürün.

clip_image001

Economic Scheduling Engine bileşeni, infrastructure’ınızda dynamic resource ataması ile hedeflerinize en uygun kaynak dağılımını yapabilmekte. Ürünü daha detaylı incelemek için yada bilgi almak için www.vmturbo.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ben ürünün kurulum sürecini ve ilk bakışta yapılması gerekenleri aktarmak istiyorum. Öncelikle firma web sayfasından 30 günlük bedava deneme sürümü için form doldurup *.ova ( esxi için) formatındaki sanal sunucuyu yada *.zip formatındaki sanal sunucuyu (hyper-v için) download ediniz.

Hyper-v için zip içeriği aşağıdaki gibidir.

Continue reading “VMTurbo , Operations Manager for Virtual Infrastructure”