Altiris Client Management Suite ile Discovery, Inventory ve Software Deployment – 3

 

Software Deployment Solution

Yazı dizimizin ilk kısmında AD içerisindeki computer objelerini Altiris Site sunucumuza import edip bu computer’lara agent ve plug-in kurulumlarını yapmıştık. Part 2’de ise agent ve plug-in kurulan computer`lardan envanter toplamak ile ilgili konfigurasyonumuzu yapmıştık.

Altiris Client Manangement Suite ürününün bir component’i olan software deployment ‘ı ise bu bölümde inceliyor olacağız.

Continue reading “Altiris Client Management Suite ile Discovery, Inventory ve Software Deployment – 3”

Enterprise Vault™ Mobile Search

Merhaba ,

Bu yazımda Enterprise Vault’un Mobile Search bileşeni üzerinde durmak istiyorum. Symantec Enterprise Vault™ Mobile Search, mobile cihazlarınızdaki internet browser’dan arşivlenmiş e-postalarınızı görmenizi ve arşivlenmiş e-postalarınızda arama yapmanızı sağlar. (browser-based )

Bu özelliğin kurulması için gereken sunucu gereksinimleri göz önüne alındığından “sıfır” maliyetli bir yöntemdir diyebiliriz. Bir kaç gereksinim incelemesi ile yapılandırmaya başlalım.

Continue reading “Enterprise Vault™ Mobile Search”

Altiris Client Management Suite : Discovery, Inventory , Software Deployment – 2

 

Inventory Solution

Yazı dizimizin ilk kısmında AD içerisindeki computer objelerini Altiris Site sunucumuza import edip bu computer’lara agent ve plug-in kurulumlarını yapmıştık.

http://www.aydogmusoglu.com/altiris-client-management-suite-discovery-inventory-software-deployment-1.html

Computer’larımızda Inventory Solution Plug-in’inin yüklü olup olmadığını Reports menüsünden görüntüleyebileceğimiz gibi client’ın basic inventory bilgisi için resource manager’ı da kullanabiliriz. Ayrıca client computer üzerindeki agent özelliklerine girip gözlemek te mümkündür.

Continue reading “Altiris Client Management Suite : Discovery, Inventory , Software Deployment – 2”

Altiris Client Management Suite : Discovery, Inventory , Software Deployment – 1

Altiris Client Management Suite 7.1 ile ilgili ilk yazımda temel konfigürasyondan bahsetmiştim. Şimdi ise detaylandırarak gelişmiş işlemlerden bahsetmek istiyorum.

(http://www.aydogmusoglu.com/altiris-client-management-suite-temel-konfigrasyon.html )

Discovery ve Active Directory Import :

Altiris site sunucunuz ile unmanaged olan client’larınızı ya da diğer network cihazlarınızın network discovery işlemi ile keşfedip agent yükleyerek managed hale getirilmesi işlemini önceki yazımızda anlatmıştım. Discovery işlemleri network discovery haricinde farklı şekilde de yapılabilmektedir. Bunun için Altiris yönetim konsolunda ( http://NS_FQDN/Altiris/Console ile konsolumuza bağlanırız) Actions menüsü altındaki Discovery link’i kullanılır.

Continue reading “Altiris Client Management Suite : Discovery, Inventory , Software Deployment – 1”