Month: August 2014

Nothing in life is as important as you think it is, while you are thinking about it.

WIM biçiminden VMDK biçimine çevrim

Merhaba, Bir ihtiyaçtan dolayı WIM biçiminden VMDK biçimine dönüştürme işlemini araştırmıştım. Rast geldiğim bir script’i paylaşmak istiyorum. Script’i aşağıdaki adresten temin edebilirsiniz.

Microsoft System Center Operations Manager (SCOM) 2012 / 2012 R2-SFW,SFW HA,VCS ürünleri için yayınlanan güncel Management Pack(MP)’ler

Merhaba, Microsoft System Center Operations Manager için SFW,SFW HA ve VSC ürünlerinin güncel management pack’lerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH218416 Herkese sorunsuz ve neşeli günler dilerim.

MS14-045 güncellenmesi ile ilgili bilgilendirme

Merhaba, İlgili güvenlik güncellemesinden kaynaklanabilecek sorunlar için (aşağıdaki adreslerden erişilebilebilir) açıklamalar yayınlandı. Açıklamaları takip ederek ilgili güncellemeyi ortamınızdan silebilirsiniz. http://support.microsoft.com/kb/2982791/en-us http://support.microsoft.com/kb/2982791/tr Herkese sorunsuz ve neşeli günler dilerim.

Exchange Server ActiveSync sorunlarına dair

Merhaba, “Multi domain” , “Cross Forest” yapılarında Exchange Server organizasyonu yönetiyorsanız veya yönettiyseniz; normal şartlarda karşılaşamayacağınız durumlar ile karşılaşabiliyorsunuz 🙂 Bu tür karma yapılarda gerçekleştirilen AD user account migration ve/ya Mailbox move request işlemleri test ortamlarındaki gibi sorunsuzca tamamlanamayabiliyor veya problemsiz tamamlanmış gibi görünebiliyor.ActiveSync sorunları ile doğrudan ilgili olmayan işlemlerin yan etkileri olabiliyor! Yazımda,benzer bir…
Read more